Hledat
Přihlásit
Florbal muži : 7. kolo PHaSČ soutěž mužů – skupina A
dne 5.2.2019 0:15:02 (1558 otevření)

V nedělním ránu 27.1. vyrazili florbalisté Sokola Dobříš k zápasům ligy PH-SČ do Dobřichovic. S dobrou náladou a několika posilami z B týmu jsme zahájili utkání vcelku dobře, kdy už ve 4. min. rozhodčí nařídil trestné střílení proti týmu SPORT EDEN BEROUN a útočník E.Teringl poslal vynikajícím blafákem SOKOL do vedení.
     SOKOL DOBŘÍŠ - SPORT EDEN BEROUN 5:7 1:2, 2:2, 2:3

Soupeř ovšem po pár minutách srovnal a následně navýšil vedení na 2:1 a svou hrou si vynucoval další šance. Do svých rukou vzal šanci po přihrávce M.Šípa svým nahozením od půlky hřiště na svá bedra L. Drnec, kdy zkušeně využil zakrytého výhledu gólmana soupeře. Dále snižoval vedení soupeře na 3:4 hráč D.Šiška poté, co J.Šimek z nepřehledné situace skvělou otočkou přihrál do jasné šance. Soupeř si však pohlídal odstup dvou gólů.
     Koncem utkání Sokol korigoval stav zápasu po ose P.Melša, J. Vrba. Na konečných 7:5 pro SPORT EDEN už jen upravil výsledek gólem M.Kolář po přihrávce nováčka K.Vondráka. Na víc už SOKOL na palubovce v Dobřichovicích nestačil a musel tak přijít o plánované body kdy po úspěšném podzimu přivezl z každého utkání turnaje alespoň bod.

LAS PLANTAS ORIGINAL B - SOKOL DOBŘÍŠ 8:7 3:2,3:2, 2:3
     V tomto utkání začal Sokol opět lépe a už ve 2.min. F.Doležal po asistenci D.Šišky zavěsil na 1:0. Soupeř však nečekal a ujal se třemi rychlými góly vedení 3:1. Ještě do přestávky vyslal J.Brabec, posila z B týmu, L.Drnce který neváhal a snížil stav na 2:3. Poté Las Plantas překvapili rychlou souhrou a několika údery z dálky a odskočili tak vždy na rozdíl 2 gólů.
     Na konci druhé a během třetí třetiny se Sokolové nastěhovali před branku soupeře a jen díky mnoha neproměněným, leckdy i jasným šancím, nedokázali otočit stav utkání. Ve 3.tř. však bojovným přístupem a přesnou přihrávkou vybídl M.Šíp spoluhráče E.Teringla a ten střelou z první nedal golmanovi hostí šanci.
     Na závěr utkání a se sílícím tlakem Sokol doháněl gólový odstup predevším první lajnou, za spolupráce Drnec,Vrba, Teringl, když hrající šéf Šimek takticky stáhl formace na tzv. dvě pětky. Tato taktika se vyplatila a třemi góly se tak Sokol přiblížil na rozdíl gólu a stav 7:8 pro Las Plantas.
     Po marném pokusu a nahození na soupeřovu branku pár vteřin před hvizdem tak Sokol prohrál těsně i druhé utkání hrané premiérově v hale Věry Čáslavské v Dobřichovicích a unikl mu tak bodový zisk a propadnul v tabulce na 5.místo.