Florbal muži : 9. a 10. zápas ligy 2013/2014
dne 3.12.2013 23:29:07 (2315 otevření)

Dne 24.11. 2013 jsme vyrazili opět hrát do Berouna, kde nás čekal první tým ligy a to je FBŠ Bohemians Praha „C“ a další kvalitní tým Desperados.
     TJ Sokol Dobříš 9 : 5 FbŠ Bohemians „C“ (2:0) (2:4) (5:1)
     Tady na tomto zápase se opět ukázalo jedno takové speciální pravidlo našeho týmu. „Bohatým“ bereme a „chudým“ dáváme. Nejlepší tým ligy na nás nastoupil ostře, ale absolutně nečekal, že budeme srdnatě vzdorovat, po necelých dvou minutách jsme se ujali vedení díky úžasné střele. Za dalších pár minut jsme vedli už 2:0, kdy se nám povedlo vstřelit, tak trochu šťastný gól, tak i skončila první třetina. V druhý třetině soupeř ještě navýšil svojí snahu a tlakem do brány se mu podařilo výsledek srovnat. Poté jsme opět vedli my 3:2, soupeř vzápětí srovnal. Tak se stalo ještě jednou a druhá třetina skončila 4:4.

Do třetí třetiny soupeř opět vstoupil lépe a poprvé v utkání se dostal do vedení, ale absolutně nečekal, co se stane v dalších zbylých deseti minutách. Osm minut před koncem propadla obrana soupeře po dlouhé výhozu a náš osamocený hráč pohodlně scóroval. Za další dvě minuty jsme hráli oslabení a v něm neuvěřitelně utekl jeden z našich hráčů a fantasticky zavěsil po blafáku. Tři minuty před koncem jsme vedli o 1branku a chtěli jsme držet míček a pokud možno zdržovat, co nejdál od naší branky, ale kdepak naši hráči nezdržují. Během minuty vstřelili 3branky a první tým tabulky jsme vysoce porazili 9:5. Soupeř byl, jak se říká: na ručník.
     Branky: 2x Vrba Jan, 2x Melša Přemysl, Bolek Matouš, Švancar Petr, Fišer Filip, Kašpar Vít a Teringl Evžen
     Asistence: 2x Teringl Evžen, Paul Vojtěch, Prusík Filip, Švancar Petr a Šimek Tomáš

Desperados 5 : 5 TJ Sokol Dobříš (1:1) (2:2) (2:2)
     Před zápasem jsme si řekli, že nesmíme dopustit to, že jsme porazili první tým a že tento zápas ztratíme díky své nedbalosti a podcenění, co myslíte, že se stalo. Absolutně jsme nebyli na hřišti v určitých momentech dění a soupeř nás trestal, jak školáky. Během hry jsme měnili strategii a chvílemi mi to přišlo spíš jak šachy, ale ačkoli jsme tři minuty před koncem vedli o dvě branky, tak opět v této sezóně už podruhé jsme remízovali. Opravdu remízy nemám rád, je to nevděčný výsledek, ale co se dá dělat. Myslím si, že odvádíme skvělé výkony v dnešní sezóně a nebýt těch tvou remíz, mohli bychom být ještě výše než jsme.
     Momentálně držíme 3. Pozici !!! ALE SPOUSTA NAŠICH SOUPEŘŮ NEMÁ ODEHRANÝCH 10 UTKÁNÍ, TAKŽE BYCHOM MĚLI JEŠTĚ PRAVDĚPODOBNĚ KLESNOUT O NĚJAKÉ PŘÍČKY. PODOTÝKÁM, ŽE TÝMŮ JE V LIZE 13 A NAŠÍM CÍLEM JE OD ZAČÁTKU ZÁCHRANA.
     Branky: Teringl Evžen, Vrba Jan, Paul Vojtěch, Kašpar Vít a Drnec Vladimír
     Asistence: Vrba Jan a Melša Václav