TJ SOKOL Dobříš - SOKOL ŽIJE a VÁLÍ – ČASY SE MĚNÍ
Datum 20.2.2012 23:53:10 - Téma: Florbal žáci
     Vážení členové obce Sokolské na Dobříši.
     Dovolte mi, abych se krátce zamyslel nad ideou Sokolského hnutí a rozvedl ji pro naši současnost.
     Sokol byl zjednodušeně řečeno založen a rozvinut na prosté myšlence. Lidé dobrovolně a různorodě přispějí na vybudování restauračního zařízení-to nejčastěji. Výtěžek z jeho provozu i jeho sál se pak bude používat ve prospěch sportovních aktivit. Myšlenka naprosto jednoduchá. Hlavně pak realistická a nezbytná pro činnost dobrovolných nadšenců. Sokol nám ( myšleno historicky Čechům ) leckdo záviděl. Sokol se tím pádem, i přes nepřízeň osudu, zachoval a dál se stará o udržení sportu- zrovna v naší obci je to dlouhodobě více než zřejmé.
     Náš Sokolský florbalový oddíl v principu pokračuje ve stejné tradici. Byť se v době původního zakládání Sokola – tedy v době pánů Tyrše, Fügnera a ostatních- o možností prohánět plastový míček plastovou hokejkou nikomu ani ve snu nezdálo, původní logika tělocvičného spolku funguje dál . Z darů jsme ( si ) pořídili certifikované mantinely, na ně nalepili reklamy- zdroj dalších příjmů.
     A výsledek je tady. Nově má dětský florbalový oddíl téměř 80 členů a oddíl dospělých kolem 40ti. Navíc se neustále hlásí noví zájemci. Díky mantinelům je možné pořádat doma turnaje téměř na regulérní hrací ploše a připravovat se na zápasy na plně regulérních mimodobříšských hřištích . Ale jak jsem se zmínil, je možné na mantinely umisťovat reklamy. A zde se dostávám k důvodu sepsání tohoto příspěvku. Dovolte mi, „ štědří mecenáši “, poděkovat za nás všechny, ať již hráče tak i rodiče těch do florbalu „ poblázněných “ dětí, za podporu. Za sebe Vám můžu slíbit, že všichni co jste umístili svou reklamu na bílé mantinely, máte ve mě potenciálního zákazníka. Stejně tak, jako si rád zaskočím na pívo do naší Sokolovny, tak si nepochybně koupím plavky na Swimsportu.cz (historicky první reklama), koupím vybavení na florbal od vssporutu.cz a až budu potřebovat vzduchotechniku také vím kam jít – do techniservisu.cz.
     Pro všechny čtenáře mám ještě jednu zprávu. Napovím, že na těch sněhobílých mantinelech je ještě mnoho místa což je ideální pro zviditelnění se v obci velikosti Dobříše a současně pak pro pomoc dobré věci.
     Na závěr bych rád poděkoval Michalovi Cibochovi „and his boys “ za neuvěřitelnou porci úsilí a času věnovaného výchově florbalového potěru. Pohled na plnou halu/ telocvičnu dětí s hokejkami dává celému „ mantinelovému “ projektu smysl. Děti mají dle mého názoru nejprve chodit do Sokola a až pak do Sokolovny, i když se v ní nekouří.
     Michale jsi pro Sokol požehnání. Bůh i Příroda žehnej tobě i celé tvojí rodině.
     Filip Prusík