TJ SOKOL Dobříš - Ohlédnutí za prázdninami
Datum 23.9.2010 0:30:00 - Téma: Uspořádané akce
     Také letošní srpen pořádala TJ Sokol Dobříš tábor pro děti. Jako tradičně jsme se usadili u Vltavy v RZ Častoboř TS Sedlčany a užívali si dva týdny dvě velká dobrodružství.


     
     Nejprve jsme se proměnili v loupežnické hordy a snažili se získat co největší a nejlepší podíl z bájného pokladu legendárního hejtmana Alberta zvaného Drbáka, podle kterého se dodnes jmenuje nedaleký chráněný skalní komplex. Děti bojovaly o co nejvyšší postavení ve své hordě a zároveň společně čelily konkurenci ostatních loupežnických skupin.
     O týden později se Častoboř proměnila v pohádkovou zemi, kde se děti pokoušely nalézt Aladinovu lampu. Toto se jim povedlo. Ovšem Džina z lampy jsme pouze zahlédli v jeho nejslabším skupenství a tak nám nemohl splnit žádné přání. Aladin se bál zneužití Džinovy moci, proto jeho aktivaci také pojistil, a ani dnešní doba se mu ještě nezdála plně bezpečná.
     Oba turnusy považuji za vydařené, děkuji za to všem dětem-účastníkům, vedoucím a praktikantům. Zároveň děkuji firmám Josef Bedřích s.r.o. a Cano s.r.o. Pardubice za sponzorskou pomoc.
     Na shledanou opět příští prázdniny!
     Olina Ludačková, hl. vedoucí.