TJ SOKOL Dobříš - Časté otázky
Kdo se může zůčastnit našich cvičení
Jak se stát členem Sokola?
Jaká je náplň jednotlivých oddílů?
Jak se přihlásit do některého oddílu?
Je možné si cvičení vyzkoušet?
Kdy a v jaké výši se platí příspěvky?
Jaké jsou předpoklady pro oddíl předškoláků?
Je možné se v sokolovně ubytovat?
Je možné si pronajmout sokolovnu?

Kdo se může zůčastnit našich cvičení?

     komerční cvičení naše jednota neprovozuje. Jednotlivá cvičení si tudíž není možné platit nebo předplatit. Do cvičebních hodin mohou docházet pouze naši členové. Ti mohou navštěvovat krerýkoliv oddíl dle svého výběru a uvážení, a to vždy po domluvě s příslušným cvičitelem. Podmínkou je vhodný cvičební odděv a obuv a zaplacené členské a oddílové příspěvky.
     Další informace jsou uvedeny u následujících odpovědí.

[nahoru]

Jak se stát členem Sokola?

     Členství v ČOS je individuální. Členy ČOS se mohou stát ti, kteří se ke členství dobrovolně písemně přihlásí a souhlasí se stanovami ČOS. U nezletilých musí být na přihlášce písemný souhlas zákonného zástupce. Na všechny členy se vztahují práva i povinnosti vyplývajících ze stanov ČOS 2014 - ke stažení zde. Přihlášku k členství pro nezletilé ve formátu pdf je možno stáhnout zde přihláška nezletilého člena (klikněte pravým tlačítkem a dejte "Uložit cíl/odkaz jako"...) a pro dospělé zde přihláška dospělého člena (klikněte pravým tlačítkem a dejte "Uložit cíl/odkaz jako"...)

[nahoru]

Jaká je náplň jednotlivých oddílů?

     popis činnosti a zaměření jednotlivých oddílů je zde na stránce Naše oddíly.

[nahoru]

Jak se přihlásit do některého oddílu?

     nejlépe je kontaktovat přímo cvičitele vybraného oddílu a to buď těsně před začátkem cvičební hodiny nebo po jejím skončení. Během cvičební hodiny nelze a ani není přístup do sálu. Zpravidla se nově příchozím dává možnost si cvičení několikrát vyzkoušet, rozsah vyzkoušení záleží na cvičiteli. Kontakty na cvičitele jsou uvedeny pod jednotlivými oddíly na stránce Naše oddíly v rozsahu dle souhlasu jednotlivých cvičitelů - s ohledem na ochranu osobních dat jiné kontakty neposkytujeme. Začít cvičit lze kdykoliv během cvičebního roku (dětské oddíly cvičební = školní rok, oddíly dospělých zpravidla celý kalendářní rok).

[nahoru]

Je možné si cvičení vyzkoušet?

     viz předchozí odpověď "Jak se přihlásit do některého oddílu".

[nahoru]

Kdy a v jaké výši se platí příspěvky?

     výše členských příspěvků je uvedena v tomto článku Členské a oddílové příspěvky.

[nahoru]

Jaké jsou předpoklady pro oddíl předškoláků?

     předškolata jsou skupinka, kdy je dítě celou hodinu na cvičení samo (rodič ho pouze přivede a zase odvede, v tělocvičně nezůstává), dítě musí být soběstačné (toalety, smrkání, ..), musí umět respektovat pokyny cvičitele, nesmí ohrožovat bezpečnost svojí ani ostaních.
     Obvyklé schéma hodiny: klasická rozcvička, drobné hry a cvičení s podporou říkanek, cvičení na 1 druhu nářadí či jeho sestavě.
     Oddíl je početně limitovaný.

[nahoru]

Je možné se v sokolovně ubytovat?

     Ano, naší sokolovnu mohou k ubytování po předchozí domluvě využít členové ČOS. K dispozici je sociální zařízení včetně sprch. Menší skupina může přespat v klubovně, větší skupina pak na sále. Počet ubytovacích pokojů a lůžek = 0, nutné vlastní spacáky, karimatky atd. Více informací viz Pronájmy.

[nahoru]

Je možné si pronajmout sokolovnu?

     Ano, naší sokolovnu nebo její části je možné si pronajmout pro sportovní i společenské účely.
     Informativní ceny za pronájem sálu pro kulturní a společenské akce rezervace a doplňující info viz Pronájmy.

[nahoru]