TJ SOKOL Dobříš - Župní přebor v ZZZ 2007
Datum 22.4.2007 23:10:00 - Téma: Uspořádané akce
     v sobotu 21. dubna 2007 se na Králově stolici u Mokrovrat uskutečnil již počtvrté župní přebor ZZZ. V letošním roce byl připraven závod i pro mladší žactvo a předškolní děti, a tak se zúčastnilo více TJ i závodníků. V postupových kategoriích žactva a dorostu běželo závod celkem 17 tříčlenných hlídek. V kategorii předškolních dětí běželo 10 hlídek a v kategorii mladšího žactva 11 hlídek. Tyto dvě kategorie nejsou postupové do celorepublikového kola. Na Králově stolici se sešlo celkem 118 závodníků ve všech čtyřech kategoriích, 73 dospělých /včetně 35 rozhodčích/ a pes.

Zde je k nahlédnutí několik obrázků


     Na závod přijeli účastníci z těchto TJ: Dobříš, Příbram, Komárov, Žebrák, Milín II, Králův Dvůr, Mníšek pod Brdy a Hlásná Třebáň.

     V kategorii předškolních dětí zvítězila hlídka TJ Sokol Hlásná Třebáň, v kategorii mladšího žactva TJ Sokol Dobříš, kategorii žactva TJ Sokol Příbram, v kategorii dorostu TJ Sokol Dobříš. Vítězné hlídky žactva a dorostu reprezentovaly naši župu na Přeboru ČOS v ZZZ v Třebíči ve dnech 18. – 20. května.

     I v letošním roce nám na konání župního přeboru počasí přálo, a tak i ti, kteří v závodě nezvítězili, prožili pěkný den v lese na čerstvém vzduchu. Rok od roku se znalosti závodníků zvyšují. Už není problém s orientací mapy, morseovkou nebo rozděláním ohně. Vzhledem k tomu, že se tento závod v okolí altánu Králova stolice konal již počtvrté a někteří závodníci už cesty znají, plánuje pořadatel – TJ Sokol Dobříš – pro příští rok změnu místa konání.

     Do té doby můžete v přírodě trénovat hody na cíl, přelézání překážek, odhad vzdálenosti, vysílání zprávy morseovkou, běh podle azimutu,…
Pokud v jednotách uskutečníte nějaký výlet, či tábor, dejte mi to vědět. A hlavně nahlašte Petru Mikyskovi Dny v přírodě.

Lenka Kohoutová
Výsledky je možno stáhnout zde Výsledky župního přeboru v ZZZ.

Během závodu se našel svazek klíčů. Info viz Kontakt