TJ SOKOL Dobříš - Florbalový oddíl dětí a mládeže 2/2017
Datum 25.2.2017 10:30:00 - Téma: Florbal žáci
     Florbalovou sezonu jsme zahájili 11. září akcí „Dobříš v pohybu“, která se konala pod patronací Města Dobříš. O týden později jsme ve spolupráci s Orlem Dobříš zorganizovali „Turnajový den pro varhany“, kde vystupovali děvčata s nácviky aerobiku a naši kluci s florbalovými vložkami. V rámci tohoto dne se vybralo na dobříšské varhany 5 008 Kč.
     V září také začala soutěžní utkání České florbalové unie. Začneme nejstaršími juniory, kteří nastoupili do soutěže s velkým očekáváním, které se zcela nenaplnilo a nyní musí v zápasech zaskakovat i dorostenci. Výsledkově to také nevypadá zcela růžově. Po 14 zápasech drží 12. místo s 1 výhrou. Doufáme však, že hráči všechny získané zkušenosti zúročí v dalších zápasech.
     Dorostenci se svými výkyvy mají po 12 kolech v držení 5. místo s 5 výhrami, 1 remízou a 6 prohrami.
     Starší žáci, jejichž tým tvoří většinou hráči, kteří jsou ve vyšší kategorii prvním rokem, sbírají zkušenosti. Po slibném začátku narazili na vyrovnané soupeře a postupně se otrkávají.
     Kategorie elévové (9-10 let) nám dělá největší radost. Do soutěže jsme vstupovali s cílem, aby tým herně vyspěl a kluci ztratili zbytečný ostych a respekt k soupeřům. Z 25 zápasů prohráli pouze jediný, a to až ve 4. výkonnostním koši, kam se probojovali z počátečního 10. koše.
     Dále se naše týmy účastní Regionální florbalové ligy Sokola. V prvním turnaji, který se konal
19. 11. 2016 v Jincích, obsadili minižáci i mladší žáci 3. místo. Druhý otevřený turnaj jsme pořádali ve Sportovní hale Dobříš dne 21. 1. 2017, kterého se mimo obvyklých soupeřů z Jinec, Milína a Příbrami zúčastnili také Sokolové z Podolí a Šestajovic. Ani v takto zvýšené konkurenci se naši kluci neztratili a v kategoriích minižáci a mladší žáci obsadili 2. místa.
     V sobotu 21. 1. 2017 se v Hořovicích konal přebor Župy Jungmannovy v plavání, kterého se zúčastnilo několik zástupců z našeho oddílu. Z tohoto Přeboru jsme přivezli 3 zlaté medaile.