TJ SOKOL Dobříš - Z činnosti Tanečního klubu Sokol Carola Dobříš
Datum 15.2.2011 0:00:00 - Téma: Taneční oddíl
     Máme tu novou taneční sezonu a tak velice rád zhodnotím druhou polovinu loňské sezony. Letní soustředění nám zkomplikovala rekonstrukce dobříšské sokolovny a tak jsme se přesunuli do KD na Dobříši a na restauraci Na Chmelnici ve Svatém Poli. Touto cestou bych chtěl provozovatelům těchto sálu ještě jednou poděkovat za pomoc a vztřícnost.
      Soustředění bylo náročné, ale přineslo očekávané ovoce. Roman Lébl s Lucií Smrtovou se hned po soustředění protancovali 8x až do semifinále ve standardních tancích ( STT ) ve třídě D. Zbýval už jenom krůček a trochu štěstí postoupit do finále potřebné pro zisk výžší třídy. Ke konci roku se jim to podařilo a to hned 3x. 4 místem na soutěži v Praze , 3 místem v Jesenici a 2 místem na soutěži o Pohár TŠ Maestro Praha. Ještě 2 finále a budem opět slavit postup do vyžší třídy. Jedno už loni vytancovali Vojta Slavík s Lucií Houdkovou v rekordním čase. Stačily jim k tomu necelé 3 měsíce , během kterých vyjeli pouze na 10 soutěží. Po 5ti semifinalových umístnění jedné bramborové medaili, stříbrné z poháru města Kladno a třech výtěztvích v Táboře , Příbrami a na Zbraslavi jim chybělo pouhých 6 bodů pro zisk výžší třídy C ve STT. Pro tyto body si dojeli na Mikulášskou nadílku ( 5.12 ) na soutěž TŠ Maestro Praha. Gratuluji a přeji hodně štestí v třídě C V listopadu byl Přebor ČOS , kde jsme opět zazářili. V posleních třech letech vždy náš pár vystoupal na stupínek nejvyžší. Letos se to podařilo hned dvoum párům. Stanislav Jílek s Helenou Švecovou vyhráli Latinskoamerické tance ( LAT ) třídy C. Vojta Slavík s Lucií Houdkovou vyhráli ve STT. V LAT skončili bronzový a na stupně vítězů je doprovodili 3 místem v STT a 2 místem v LAT Roman Lébl s Lucií Smrtovou.
     Všem moc gratuluji a přeji mnoho úspěchú v sezóně 2011. Pokud chcete tyto páry vydět tančit příjďte se podívat a pobavit na ŠIBŘINKOVÝ PLES 19.2 2011 v dobříšské sokolovně , kde si pro vás připravují taneční ukázky.
      vedoucí klubu
     Stanislav Jílek